Aplikacja mKDR

Jakie funkcje ma aplikacja mKDR?

Aplikacja na smartfony posiada kilka funkcji:

  • rodzic może posiadać na swoim smartfonie Karty swoich dzieci oraz małżonka;
  • aplikacja umożliwia wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji, frazy;
  • funkcja geolokalizacji pozwala na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji;
  • użytkownik aplikacji może dodawać partnerów KDR do listy „ulubionych" (funkcjonalność zostanie dodana w II kwartale 2018 r.);
  • aplikacja pozwala także na przekazywanie informacji członkom rodzin wielodzietnych zarówno o aktualnych zniżkach i nowych partnerach, jak i konieczności złożenia wniosku przed terminem ważności Karty, np. w przypadku dzieci przed 18 r.ż. (funkcjonalność zostanie dodana w II kwartale 2018 r.);
  • aplikacja umożliwia logowanie się poprzez szybki dostęp - podając kod pin.

Jak uzyskać mKDR?

  1. Korzystać z mobilnej Karty Dużej Rodziny możesz po złożeniu wniosku on-line na https://empatia.mpips.gov.pl/ lub można złożyć go w urzędzie miasta/gminy.
  2. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na adres e-mail, który wskazałeś dostaniesz numer swojej karty. Na Twój telefon przyjdzie SMS w którym podane zostanie jednorazowe hasło do zalogowania się w aplikacji.
  3. Kolejnym krokiem jest pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej z Google Play lub Apple Store na swój telefon.
  4. Aplikacja poprowadzi Cię automatycznie do uruchomienia mKDR na twoim smartfonie.

Kliknij na link i przejdź do instrukcji

Posiadasz plastikową Kartę Dużej Rodziny i chcesz uzyskać dostęp do elektronicznej formy Karty?

Aby móc zalogować się do aplikacji mKDR i wyświetlić swoją Kartę Dużej Rodziny, konieczne jest złożenie wniosku o przyznanie elektronicznej formy Karty.

Możesz w tym celu udać się do urzędu gminy swojego zamieszkania i wypełnić wniosek
w formie papierowej. Wzór wniosku o Kartę Dużej Rodziny oraz wzory załączników znajdziesz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

https://www.mrpips.gov.pl/bip/ogloszenia-i-wykazy/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wniosek-o-przyznanie-karty-duzej-rodziny-lub-wydanie-duplikatu/

Pamiętaj – jeśli wnioskujesz o elektroniczną formę Karty, koniecznie wypełnij załącznik ZKDR-04 – podaj w nim numer telefonu komórkowego i adres e-mail członka rodziny, dla którego chcesz wyrobić elektroniczną formę Karty, a także wskaż, kto będzie mógł wyświetlać Kartę tej osoby (czy tylko ta osoba, czy również rodzic lub małżonek rodzica).

 

Najprościej i najszybciej złożysz wniosek za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tiaempatia.mpips.gov.pl.

 

Wejdź na eWnioski i zaloguj się na swój profil zaufany (ePUAP lub założony za pośrednictwem bankowości elektronicznej) lub uwierzytelnij się podpisem elektronicznym, jeśli taki posiadasz. Na panelu po lewej stronie znajdziesz instrukcję użytkownika.

 

 

Gdy się zalogujesz, uzupełnij swoje dane oraz dane członków swojej rodziny. Dane te zapiszą się na Twoim koncie i będziesz mógł później wykorzystywać do innych wniosków (na przykład o świadczenie wychowawcze).

Jeśli składałeś już wniosek za pośrednictwem Emp@tii (na przykład o świadczenie wychowawcze) – Twoje dane i dane członków Twojej rodziny będą już w Twoim koncie  i będziesz mógł ich użyć również do tego wniosku. Gdy wrócisz na panel główny, wybierz Wniosek o Kartę Dużej Rodziny, a następnie gminę, do której wyślesz wniosek.

 

 

Gdy wybierzesz właściwą gminę, uruchomi się kreator wniosku o Kartę Dużej Rodziny, który poprowadzi Cię  krok po kroku i przypomni o wypełnieniu wszystkich wymaganych pól.

Na początku rozwiń listę członków rodziny i wybierz wszystkich członków swojej rodziny, dla których chcesz wnioskować o elektroniczną formę Karty. W tym miejscu możesz jeszcze uzupełnić skład rodziny, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej.

Dla każdej osoby będziesz musiał wybrać, jaka jest rola tej osoby w Twojej rodzinie (rodzic, małżonek rodzica, dziecko w wieku poniżej 18. roku życia, itd.) oraz zaznaczyć o co wnosisz dla tej osoby.

Jeśli posiadasz już Kartę w formie tradycyjnej (plastikowej) i chcesz mieć możliwość wyświetlania jej w aplikacji mKDR, zaznacz rodzaj wniosku: „Wnoszę o przyznanie dodatkowejformy Karty Dużej Rodziny" oraz zaznacz, że chcesz elektroniczną formę Karty.

Jeśli jesteś rodzicem małych dzieci, które nie mają jeszcze telefonów, ale jako rodzic chcesz mieć możliwość wyświetlania ich Kart na swoim telefonie, zawnioskuj  o elektroniczną formę Karty również dla nich (podając przy nich swój numer telefonu i adres e-mail). Nie zapomnij wskazać przy każdym dziecku siebie jako osoby, która będzie mogła wyświetlać Kartę tego dziecka.

Kreator wniosku o Kartę Dużej Rodziny poprowadzi Cię krok po kroku i podpowie, jakie pola należy uzupełnić. Gdy wypełnisz wniosek i go wyślesz, poczekaj na rozpatrzenie go przez gminę. Jeśli w ciągu kilku/kilkunastu dni nie otrzymasz danych niezbędnych do zalogowania się w aplikacji mKDR (w szczególności wiadomości SMS z jednorazowych hasłem do aplikacji), skontaktuj się z gminą, do której wysłałeś wniosek.

Jeżeli masz pytania dotyczące mKDR kliknij na poniższy link:

mkdr.gov.pl